BAJKY - Kurz managementu

12. prosince 2006 v 1:26 | SSK |  Všehochuť
Kdysi dávno ke mně dorazil moc moc poučný mailík a já se s Vámi chci o něj podělit. Neznám autora, ale věřím, že nemá nic proti. Trošku jsem to poopravila.
Kurz managementu:
Lekce č. 1:
Malý ptáček letěl na zimu na jih. Byla taková zima, že ptáček zmrzl a spadl na pole. Šla kolem kráva a vykadila se přímo na něj. Zmrzlý ptáček ležel v tom kravinci, který ho pomalu ohříval. Tak si tam ležel hezky v teple a samou radostí si začal prozpěvovat. Kolemjdoucí kočka uslyšela ptačí zpěv a začala zjišťovat, odkud jde. Šla po zvuku, objevila ptáčka v hovně, vyhrabala ho a sežrala.

Poučení: Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel. Ne každý, kdo tě vytáhne ze sraček, je tvůj přítel. A když už se dostaneš do pěkných sraček, alespoň drž hubu.

Lekce č. 2:
Plaval si pětikilový kapr po rybníčku a potkal malého půlkilového kapříka, který ho uctivě pozdravil. Velký kapr ani neodpověděl, jen se mu namyšleně vysral na hlavu. Nevšiml si, že za malým kapříkem náhodou plaval třímetrový sumec, kterého proud taky potřísnil jeho hovny. Velkého sumce to strašně naštvalo a rozbil velkému kaprovi hubu.

Poučení: I když jsi velká ryba, nesmíš těm malým srát na hlavu. Nikdy nevíš, jestli za nimi nestojí větší ryba než jsi ty.

Lekce č. 3:
Vrána sedí na stromě a celé dny nic nedělá. Králíček uvidí vránu a ptá se jí: "Můžu taky sedět jako ty a celé dny nic nedělat?" Vrána odpověděla: "Samozřejmě, proč ne." A tak se králíček posadil pod vránu a odpočíval. Z ničeho nic se objevila liška, skočila na králíčka a sežrala ho.

Poučení: Abys mohl jenom sedět a nic nedělat, musíš sedět hodně, hodně vysoko.

Lekce č.4:
Krocan si povídal s býkem. "Strašně rád bych se dostal až na vršek tohoto stromu," vzdychl krocan, "ale nemám na to sil." "Podívej, já mám tasemnice," odpověděl býk. "Je plná živin, zkus ji vytáhnout a sezobnout." Krocan tedy strčil hlavu býkovi co nejhlouběji do zadku, vytáhl tasemnici a celou ji sezobl. Zjistil, že mu opravdu dodala dostatek energie, a tak vyletěl na vršek stromu. Brzy byl spatřen farmářem a ten ho sestřelil dolů.

Poučení: To, že lezeš velkému zvířeti do prdele, tě sice může dostat až na samý vrchol, ale nepomůže ti to se tam udržet.

Lekce č. 5:
Vůdce vlčí smečky se pohádal s mladým vlkem a bili se na život a na smrt. Mladý vlk vůdce smečky přemohl a zabil. Aby smečce dokázal svoji sílu, tak ho navíc sežral. Starý vlk měl ale strašně dlouhé drápy a když šel mladý vlk kálet, tak ho to strašně škrábalo a bolelo.

Poučení: Než si něco začneš se svým představeným, nejdřív se podívej, jak má dlouhé prsty. Čím delší prsty má, tím budeš mít větší problémy, až ho začneš srát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daniel Daniel | E-mail | 11. ledna 2009 v 15:50 | Reagovat

Jeto dost dlouhe dalistese do opravdove prace ste borci

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama